Оптимальний розмір стандартного резюме — 1-2 сторінки формату А4. Звичайно, якщо ви володієте 20-річним різноманітним досвідом роботи в різних сферах, воно може бути і трохи довшим. Але в більшості випадків 1-2 стор. цілком достатньо. Серед інших чинників, компактний розмір резюме теж має значення. Скільки б ви себе не розхвалювали, жоден HR-менеджер не буде читати ваше резюме повністю. Якщо взагалі буде його читати.

Отримуючи десятки, а то і сотні резюме в день, фахівець з персоналу більшість резюме переглядає «по діагоналі», чіпляючись очима за ключові слова, основні дати, назви компаній і посад. Полегшіть йому роботу — скоротіть своє резюме. І тоді зросте ймовірність, що на ваше резюме звернуть увагу і, можливо, навіть прочитають повністю. Головне — зосередьтеся на тому, наскільки ваше резюме відповідає потребам роботодавця, а не на самовихвалянні і життєписі. Ось ще 5 правил, як зробити ваше резюме більш коротким, але ефективним. Це допоможе тим, кому якомога швидше потрібна робота у Львові або іншому місті.

Приберіть загальні, банальні і зайві фрази і слова 

Перш за все скоротіть стандартні фрази, які кочують з одного резюме в інше, взяті, мабуть із загальнодоступних «зразків» резюме, розкиданих в Інтернет. Приклади:

  • «Сильний і досвідчений менеджер з орієнтацією на отримання Компанією максимального прибутку …»
  • «Пошук перспективної роботи в стабільній компанії …» (Ніхто ж не напише, що шукає безперспективну роботу в нестабільній компанії)
  • «Командний гравець». (Голослівно. Приклади?)
  • «Рекомендації надаються за запитом». (Само собою. Більш того, при необхідності HR отримає відгуки на вас без жодного запиту, це їх робота).
  • «Орієнтований на результат» (Порожня фраза, якщо не вказані ці самі «результати»).
  • «Відмінні комунікативні навички» (Хто похвалить себе краще всіх).

Приберіть зайві слова з фрази, які не впливають на зміст. Наприклад, не «здійснення підбору персоналу …», а просто — підбір персоналу. Приберіть «слабкі» слова з резюме. Або замініть їх «сильними». 

Видаліть опис досвіду роботи, що не має відношення до даної позиції

Якщо ви зараз претендуєте на посаду комерційного директора, то досвід роботи менеджером з продажу 10 років тому буде релевантним, а ось згадка про давню роботу системним адміністратором зовсім не обов’язкова. Або, наприклад, інформація про невдалий 5-місячний досвіді роботи 8-річної давності теж буде зайвим. Мінімізуйте згадки про нерелевантні трудовий досвід, що може заплутати роботодавця.

Приберіть найзагальніші навички — soft-skills

Наприклад, знання MS Office для будь-якого офісного співробітника давно є само собою зрозумілим. Або горда згадка, що у вас є водійські права «категорії В» (якщо це звісно не стосується вакансії), Ви ж не напишете про вміння користуватися виделкою і ложкою? Залиште тільки ключові навички, важливі для даної позиції.

Компактне форматування

Велике і довге резюме виглядає ваговито і загрозливо. Візуально компактне резюме зручніше читати, і виглядає воно охайніше. Такі шрифти, як Calibri і Arial досить читабельні навіть розміром 9-10. Зменшіть верхнє і нижнє поля аркуша, особливо якщо на іншій сторінці залишилися «висіти» всього кілька рядків. Але не зменшуйте сильно праве і ліве поля — широкий текст гірше читається.

Зробіть 2-3 «контрольні постріли»

Замість довгого і нудного перерахування ваших обов’язків на кожному місці роботи досить перерахувати ключові навички та кілька результатів роботи. У кожному з ваших маркованих списків (перерахування ключових навичок або досягнень) виділіть по 1-2 ключових пункти, на які ви хотіли б зробити акцент і звернути увагу. Зв’яжіть ваш ключовий навик з будь-яким вимірюваним важливим результатом. Навичка + результат, це і є ваш «контрольний постріл».