Відповідно до постанови №1178 від 01.02.2020 року, в Україні частина необробленої деревини повинна реалізовуватися на відкритих електронних торгах. Це стосується необробленої деревини, яку заготовляють лісові господарства країни. Продаж ділової та технічної деревини здійснюється на електронних торгівельних платформах, акредитованих в системі Прозорро.Продажі.

Завдяки змінам в українському законодавстві вдалося зруйнувати багато тіньових схем. Також вдалося зробити ринок деревини більш прозорим та відкритим. Одним з лідерів в сфері електронних торгів являється УУБ – Українська універсальна біржа, дізнатися детальніше про яку можна тут sale.uub.com.ua. На цій біржі зібрана велика база аукціонів, на яких можна придбати будь-який товар чи сировину на відкритих торгах. Також тут багато торгів щодо продажу необробленої деревини.

Особливості продажу деревини в Україні

На УУБ можна придбати не тільки ділову деревину, але також и технічну сировину з твердих листяних чи хвойних порід дерев. Використовується така деревина в технічних цілях на деревопереробних комбінатах, а також на ТЕС, меблевих фабриках, тощо. Також технічна деревина необхідна для виготовлення дров.

Ще декілька років тому підприємства, діяльність яких пов’язана з деревообробною галуззю, зустрічали на своєму шляху безліч проблем у вигляді сірих схем збуту та бюрократичних процедур. Дуже часто відповідальні особи навмисне завищували ціни на деревину, користуючись своїм службовим становищем. Але зараз механізм формування ціни на деревину є прозорим, так як вона формується самими учасниками аукціону.

Покупцем на електронній торгівельній біржі може бути будь-хто: фізична чи юридична особа, а також іноземна компанія. Тут можна купувати товари, сировину та замовляти послуги від державних чи комунальних підприємств. Кошти, отримані від реалізації деревини, йдуть на відновлення лісів в Україні.

Розвиток лісозаготівельної галузі не повинен зупинятися. Раніше він був неможливим із-за того, що багато грошей привласнювалися посадовими особами, що користувалися своїм положенням. Але наразі більшість сірих схем зруйнована, а продаж деревини вийшов на новий рівень. Більше інформації про це можна знайти тут https://sale.uub.com.ua/news/tehsyrovyna-tl-prydbaty-na-elektronnomu-majdanchyku-uub.

Поради, що допоможуть вигідно придбати деревину на електронних торгах:

  1. перед тим, як подати заявку на участь в аукціоні, необхідно уважно ознайомитися з описом, звернути особливу увагу на обсяг та умови зберігання сировини;
  2. зверніть також увагу на те, де знаходиться лісове господарство;
  3. перевірте, чи є зручні шляхи для того, щоб під’їхати до місця знаходження деревини.

Якщо вас все влаштовує, то можна подавати заявку на участь в торгах та пропонувати свою ціну. В разі, якщо вас оберуть переможцем аукціону, ви отримаєте відповідне повідомлення, в якому будуть вказані головні умови купівлі лоту: його повна ціна та кінцевий термін сплати.